locul unde toate interesele se intersectează

Информация чиновников

Fractiune parlamentara

PDM

Порекомендовать страницу

Babuc Monica

PDM Deputat

Период: 09.12.2014 - 23.02.2015
Причина: demisie

Деятельность депутата в цыфрах:

Выступления на пленарном заседании: 0

Законодательные инициативы: 0

Вопросы и интерпретации: 0

Присутствие на заседании в период: 21.01.2015 - 20.02.2015

Присутствие: 100%Мотивированное отсутствие: 0%Немотивированное отсутстиве: 0%
21.01.201522.01.201523.01.201528.01.201512.02.201518.02.201520.02.2015

Биографические данные

  • Дата рождения: 29.03.1964

  • Место рождения: s. Bardar, r. Ialoveni

  • Образование: 1986-1989 - Universitatea de Stat "M.Lomonosov", or. Moscova 1981-1986 - Universitatea de Stat din Moldova, Facultatea de Istorie

  • Профессиональная деятельность: 2013-prezent - ministru al culturii 2013 - consilier al Președintelui Parlamentului RM 2013 - şef, Serviciu informare al Parlamentului RM 2011-2013 - şef, cabinet Prim-vicepreședinte al Parlamentului RM 2005-2010 - consilier al Vicepreședintelui Parlamentului Republicii Moldova 2001-2005 - şef, Serviciu personal, Filiala Chișinău, Banca de Economii a Moldovei 1990-2001 - funcționar în Aparatul Parlamentului RM, consultant în Comisia pentru cultură,știință, învățămînt și mijloace de informare în masă 1989-1990 - lector la catedra de Istorie politică, Universitatea de Stat din Moldova

Декларации доходов

Кандидат на выборы со стороны партии

Click on the desired job to view its details.

Подтвержденные связи

Возможные связи