locul unde toate interesele se intersectează

Recomandă pagina

Marinuţă Vitalie

PL Ministrul Apărării

Perioada: 25.09.2009 - 14.01.2011
Motiv: HP nr.4 din 12.01.2011 privind demisia Guvernului, MO nr.15/17 din 14.01.2011

Guvernul Filat - 1

Date biografice

  • Data naşterii: 16.06.1970

  • Locul naşterii: s. Holercani, r. Dubăsari, R. Moldova

  • Studii: 2007 - Universitatea de Studii Politice şi Economice Europene, or. Chişinău, Facultatea Relaţii Internaţionale, licenţiat în domeniul relaţiilor internaţionale. 2004 - Şcoala Navală de Studii Postuniversitare din or. Monterey, California, SUA, magistru în domeniul securităţii (relaţii civil-militare). 2000 - Colegiul Comandamentului şi Statului-Major al Armatei SUA, Ft. Leavenworth, Kansass. 1992 - Şcoala Militară a Trupelor Aeropurtate din or. Reazani Federatia Rusă, ofiţer al unităţilor aeropurtate; traducător militar (limba franceză).

  • Download CVDOC, 53.5 KB

Declaraţii de venit

Declaraţii de interes

Candidat la alegeri din partea partidului

Accesează orice funcţie de mai jos ca sa vezi informaţie detaliată.